Czytelnia

mgr Paulina Limanowska

tel. 796 015 500 Umów się online

Steroidy roślinne nie tylko dla sportowców

Preparaty roślinne aktywizujące gospodarkę hormonalną znajdują zastosowanie nie tylko we wspomaganiu treningu sportowego, ale także wykorzystywane są w celach regeneracji i wzmocnienia organizmu, a także poprawy jego wydolności w przypadku osób w wieku średnim i podeszłym. Dotyczy to szczególnie mężczyzn. Po ukończeniu 40 roku życia w wielu przypadkach obserwuje się powolny spadek poziomu testosteronu, co rzutuje na zmniejszenie syntezy białek mięśniowych, oraz pogorszenie procesów odbudowy energii. W efekcie spadku aktywności hormonalnej, obserwuje się u mężczyzn spadek siły i masy mięśniowej, osłabianie kondycji oraz wzrost ilości tkanki tłuszczowej. Spadek syntezy testosteronu może także prowadzić do zmniejszenia lub utraty libido oraz impotencji. Z tego tytułu, suplementacja ukierunkowana na wzrost sekrecji testosteronu może w naturalny sposób spowalniać proces rozwoju niekorzystnych zmian zachodzących z wiekiem.

autor: dr Dariusz Szukała

źródło: fitdietetyk.pl

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Czy steroidy roślinne są bezpieczne

Wrze 11, 2014 Steroidy roślinne

Jak wynika z badań, związki roślinne wpływają wprawdzie na wzrost poziomu testosteronu we krwi, jednak nie powodują podniesienia jego stężenia w organizmie ponad naturalne graniczne ...

czytaj więcej

Steroidy roślinne

Wrze 11, 2014 Steroidy roślinne

Na przestrzeni ostatnich lat dowiedziono, że niektóre substancje obecne w produktach roślinnych mogą wpływać na zwiększenie wydzielania hormonów o działaniu anabolicznym, głównie testosteronu.

czytaj więcej
POKAŻ