Historie sukcesu FD

mgr Paulina Limanowska

tel. 796 015 500 Umów się online

Zmiany nie tylko na wadze

Roman 23 kg w 2 lata Mężczyzna 28 lutego, 2020

Nigdy nie przykładałem większej uwagi do mojej diety. Najważniejsze było, aby to co jem sprawiało mi przyjemność i było smaczne. Od kilku lat waga zaczęła wzrastać. Nasiliły się różnego rodzaju problemy zdrowotne, pogorszyły wyniki badań i pojawiły bóle kręgosłupa. 

Refleksja nastąpiła dopiero na wizycie lekarskiej. Usłyszałem, że moja otyłość stanowi zagrożenie życia. Lekarz bez emocji, spokojnym głosem poinformował mnie o konsekwencjach istniejącyego otłuszczenia narządów wewnętrznych. Uświadomiłem sobie, że aby coś zmienić, muszę zacząć działać. 
Postanowiłem więc zmienić swoje życie. Na wizytę do dietetyka, Pani Pauliny, namówił mnie mój syn, borykający się z podobnymi problemami. Zacząłem w maju 2015 roku z masą ciała 98 kg. Dieta nie okazała się trudna, wystarczy motywacja i silna wola, aby niemożliwe stało się możliwe...
Zastosowana dieta opracowana w poradni Pani Pauliny pozwoliła mi regularnie redukować masę ciała. W wieku 67 lat poznałem smak nowych produktów i potraw, o których nie miałem wczęśniej pojęcia. Tryb życia zmienił się na bardziej aktywny, co powzoliło jeszcze efektywniej spalać tkankę tłuszczową. 
W czerwcu 2016 roku za radą znajomych długie spacery zmieniłem na regularne treningi nordic-walking, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Dołączyłem do grupy w której spotykamy się na wspólne marsze.
Po 2 latach jestem innym człowiekiem. Zmniejszenie masy ciała o 23 kilogramy przełożyło się na poprawę wyników badań krwi, co pozwoliło na redukcję część przyjmowanych leków. Uzyskałem wyniki cholesterolu, jakich nie miałem od 30 lat. Z wartości 380 zszedłem do cholesterolu na poziomie 170. Tróglicerydy spadły dwukrotnie. Rozmiar ubrań zmienił się z XXXL na L, a w pasie mam niemal 30 cm mniej. To nie tylko zmiana masy ciała, to przede wszystkim zmiana stylu życia i powrót do zdrowia. 

POKAŻ