zachowaj odpowiednie nawyki podczas jedzenia. 
By zjeść mniej zacznij od ulubionych potraw. Nakładaj raz odpowiednią porcję i nie dokładaj, kilkakrotne dokładanie kolejnej łyżki sałatki powoduje, że tracisz rachubę i jesz więcej. Zacznij jeść od produktu białkowego (bardziej syci). Staraj się jeść powoli, dopiero po 15 minutach odczuwana jest sytość. Niezwykle istotnym jest, by skupić się na jedzeniu, a nie na rozmowach. Patrz w talerz, dokładnie żuj, pamiętając, że za 20% trawienia odpowiada faza głowowa, czyli to, że mózg ma możliwość "zauważyć" że rozpoczynasz posiłek. Wyłącz wszystko, co może Cię w tym czasie rozpraszać - telewizor, radio. 
Pamiętaj o nie popijaniu posiłków. Dodatkowe płyny rozcieńczają kwas w żołądku, co powoduje pogorszenie procesów trawienia, a co za tym idzie powstawanie wzdęć, odbijania się i niestrawności. Ponadto kompoty, alkohol i kolorowe napoje to zbędne kalorie i często duża ilość nadprogramowego cukru.
Aby zjeść mniej możesz założyć obcisłą sukienkę/pasek, który będzie przypominał Ci, że nie możesz sobie pozwolić na zbyt duże ilości grzeszków. Dodatkowo pomalowane usta sprawiają, że rzadziej sięgamy po przekąski, by nie zepsuć makijażu